• expand2018 (114)

Archiv roku: 2018

Návštěva hřbitova – dušičky – odchod ze školky 9:00
pondělí 26. listopadu Logopedické interaktivní divadlo s představením „Od Adventu k Vánocům – začátek v 8:45 hod.
čtvrtek 29. listopadu Vánoční focení dětí od 8:00

čtvrtek 29. listopadu Vánoční focení dětí od 8:00

čtvrtek 1. listopadu
pátek 2. listopadu
„Veselý strašidelný rej aneb Za strašidly na půdu“ – dopolední miniprogram s třídou Hvězdiček – viz plakát.
úterý 20. listopadu
Akce Nemocnice pro medvídky, (realizováno mediky z Lékařské fakulty Ostravské univerzity, akce je zaměřena na seznámení dětí s prací lékařů, odbourávání „strachu z bílých plášťů“. Děti si přinesou vlastního plyšového medvídka nebo panenku, vyzkoušejí si roli rodiče nemocného dítěte, poté roli lékaře) začátek v 9:00
pondělí 26. listopadu Logopedické interaktivní divadlo s představením „Od Adventu k Vánocům – začátek v 10:10 hod.
čtvrtek 29. listopadu Vánoční focení dětí od 10:00
rej

--> Plán akcí na měsíc listopad 2018

čtvrtek 1. listopadu
úterý 13. listopadu
Den v přírodě „Podzimní výprava za krásami lesa“ – termín upřesněn dle aktuálního počasí, sledujte prosím informace na nástěnce
úterý 20. listopadu
čtvrtek 29. listopadu Vánoční focení dětí od 10:00 jen pro přihlášené děti
den

--> Základní informace

Školní družina – tel. 603 233 572
I. oddělení Bc. Pavla Plečková 597 457 241 pavla.pleckova@zs-staravesno.cz
II. oddělení Anita Golková 731 270 283 anita.golkova@zs-staravesno.cz
III. oddělení Bc. David Ulrich   david.ulrich@zs-staravesno.cz

Školní družina má kapacitu 90 žáků. Otvíráme 3 oddělení.V letošním roce i ranní družinu.

Školní družina je v provozu od 6:30 do 7:15 a od 11.05 do 16.30 hodin.

Kromě úplaty ve školní družině je vybírán poplatek za odpolední čaj, který činí 100 Kč na celý školní rok. Rodiče musí potvrdit podpisem řád školní družiny a směrnici o stanovení úplaty.

Máme mezi sebou mistra světa

Lukáš Bravenec má jeden nádherný koníček – karate. Začal trénovat v Atara Karate Klub Ostrava, který je členem Českého svazu Wa-te jitsu, v 5 letech. Svému konníčku se věnuje naplno. Díky podpoře rodičů začal závodit v roce 2017 a zúčastňovat se mezinárodních turnajů. Pod vedením mistra Jan Vasilenko, 10. Dan, se poctivě připravoval na Mistrovství světa v Itálii a dával do přípravy maximum.
Jeho vytrvalost a dřina se vyplatila – z Mistrovství světa Unified World Championchips 2018 si odváží 2x zlato z kategorií tradiční japonské formy (karate) a hardstyle se zbraní, ve které závodil s Bó (okinawskou tyčí Rokushaku).

Jsme velice pyšní, že takového mistra máme v našem kolektivu. Lukáši, gratulujeme.

Zápis ze schůze rodičů ze dne 6. listopadu 2018

1. Vedoucí paní učitelka řešila kvalitu dopravu dětí MŠ a dle ankety mezi předškoláky se rodiče dohodli, že upřednostní kvalitnější autobusy a rozdíl v ceně rodiče uhradí.
  2. Možnost odhlašovat obědy přes E-stravu lze pouze předchozí den. Ve výjimečných případech lze odhlásit stravu emailem do 7 hod. ráno téhož dne. Pokud se jedná o plánovanou akci školy (lyžařský kurz, adaptační kurzy…) nemají děti možnost využít cenu dotovaného oběda – vyplývá z vyhlášky o školním stravování.
  3. Sběr papíru je dobrovolný a výtěžek využívá celá škola = VŠECHNY DĚTI. Je vyhodnocena třída s největším odevzdaným množstvím papíru a dostává body do celoroční soutěže tříd. Výherce soutěže (třída) dostává na konci školního roku dort. MŠ dostává peníze za odevzdaný sběr zvlášť. (Pokračování textu…)

Celostátní kolo školních časopisů

V letošním školním roce se náš školní časopis Dušanovy zápisky opět probojoval do finálového kola soutěže Školní časopis roku 2018. Celkem bylo přihlášeno 428 časopisů ve čtyřech kategoricích. Náš časopis soutěžil v kategorii žáků I. a II. stupně. Z 28 hodnocených časopisů skončil na krásném 14. místě. Děvčata K. Daňová, B. Kneblová a D. Najzarová si s panem učitelem Chvostkem přivezla mnoho zážitků ze slavnostního vyhlášení, které proběhlo v Brně. Přeji celé redakci chuť do další práce, neboť stojí za to.

Hvězdičky v listopadu 2018

Broučci v listopadu 2018