Archiv roku: 2020

Erasmus „NECHTE HNĚV STRANOU“

Dovolte, abych vám přiblížila další kroky v našem projektu, který pokračuje i v této obtížné době.

Všechna setkání byla prozatímně zrušena a posunuta, jakmile to situace dovolí. Povedlo se nám uspořádat 2x online setkání, abychom si ujednotili úkoly a zároveň zůstali v kontaktu.

Připravila jsem krátké nahlédnutí k práci s žáky ve škole i online. Foto

Hana Cholevová

Zápis ze schůze výboru SRPŠ 22. 9. 2020

Zápis ze schůze výboru SRPŠ ze dne 22. září 2020

1. Třídním důvěrníkem za 1. třídu byla zvolena Eva Galásková.
  2. PODĚKOVÁNÍ ZA AKTIVNÍ PŘÍSTUP OBCE k otázkám školy. Zásadním bodem v zápise z poslední schůze výboru SRPŠ (https://www.zs-staravesno.cz/2019/11/14/zapis-ze-schuze-vyboru-srps-ze-dne-5-listopadu-2019/) byl bod 8.

Formulace „LAXNÍ PŘÍSTUP OBCE“ vyjadřovala objektivně daný stav z pohledu SRPŠ a měla pomoci posunout školu mezi priority. Slovo laxní znamenalo beroucí na lehkou váhu – nemělo za cíl „ve veřejném prostoru hanlivě označit nicnedělání obce“, jak to bylo dodatečně interpretováno na zasedání zastupitelstva 18. 11. 2019.

Vzhledem k budování kanalizace a ostatním aktivitám obce velice pozitivně vnímáme aktuální situaci. Vedení školy má nyní dle názoru SRPŠ dostatečnou informovanost o prioritách a rozvaze jednotlivých investic. Např. nutné investice do otopné soustavy jsou již zrealizovány a aktuální jsou i rekonstrukce střechy, zateplení budovy a výměna oken.

Za posun ze strany obce, zajištění dotací a financování tímto velice děkujeme. (Pokračování textu…)

Vybudování multimediální jazykové laboratoře ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí

Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Vybudování multimediální jazykové laboratoře ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí“ (Reg. číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004181), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Součástí projektu je rekonstrukce stávající místnosti, která byla využívána jako studovna a čítárna a vybudování nové multimediální učebny cizích jazyků. Jedním z cílů je i zajištění bezbariérovosti nové budovy základní školy. Dále dojde k výsadbě zeleně a instalaci venkovního mobiliáře.“

Práce v květnu

Posledními aktivitami byl Evropský den a využití aktivit s dramatizací.

Náš projekt byl posunut o další rok, protože bychom časově nemohli zvládnout všechny aktivity a všechna setkání. Příloha 1, příloha 2.

Práce v dubnu

Dubnové Velikonoce jsme zpestřili velikonočními či jarními obrázky a výzdobou, kterou děti dělaly doma. Další aktivity, které jsme využily, byly různé typy her a aktivit, které mohly děti hrát se sourozenci či případnými kamarády.  Příloha 1, přiloha 2.

Práce v březnu

V březnu nám práci překazilo uzavření školy. Přesto jsme nějakou práci zvládli ve škole a nějakou pak některé děti dělaly doma. Děti připravily obrázky, jak zpracovávat stres a pracovat s agresí. Bohužel jsme museli zrušit další setkání v Litvě a ukončit plánování setkání v naší škole. Příloha

Práce v únoru

V únoru žáci vytvářeli návrhy masek a složek k projektu. Jejich práce byly nápadité a velmi hezké. Součástí bylo zpracování monitorovací zprávy. Příloha

Srdce nehasnou – srdce s láskou darované

Práce v prosinci a lednu

Náš projekt stále pokračuje, v prosinci jsme si posílali vánoční pohlednice, v lednu jsme vytvářeli návrhy brožury a nástěnku k projektu. Dále vybraná skupina žáků odpovídala na otázky v dotazníku a práci jsme zakončili návrhy plakátů kprojektu, které byly úžasně zpracovány. Bohužel jsme se dověděli, že jedna ze zapojených zemí (Dánsko) z projektu odešla. Přiloha. Brožura.

Hana Cholevová

Vánoce, Vánoce, skoro-li budete – vánoční koncert 2019