• expand2020 (68)

Nápady pro aktivitu dětí

Milí rodičové a MOJE SLUNÍČKA!

Všechny vás moc zdravím v této neobvyklé a podivné době. Protože jste už dost dlouho doma, posílám vám pro zabavení a procvičování budoucích prvňáčků pár možných cvičení.

Vybrala jsem několik zábavných listů pro zdokonalování rozumových schopností, předmatematických dovedností, k upevňování soustředěnosti a k procvičování grafomotoriky.

Pokud budete mít zájem, je nejlepší dětem pracovní listy (PL) vytisknout, vysvětlit zadání, poradit, ověřit si, zda dítě úkolu rozumí a pak je nechat samostatně pracovat. Při práci děti pochvalte, povzbuďte, ale zároveň upozorněte, pokud se jim něco nedaří nebo úkol odbývají.

Doporučuji vypracovat 1 PL dopoledne a jeden odpoledne. To by měly děti v pohodě zvládnout. Pokud nemáte možnost PL vytisknout:  některé PL se dají řešit ústně a ty, co ne, jednoduše a kreativně nakreslete na papír.

Vše je jen doporučení a ne povinné, nic se neodevzdává.

Mějte se hezky a hlavně buďte moc zdraví!

Koordinace ruky Vajíčka,  Slepičky, Procvič si ručičku, Obtáhni přesně, Motýlci, Obtáhni obrázky, Let motýlků, Housenka, Grafomotorika, Dokresli druhou polovinu, Cesty dopravních prostředků, Broučci

Rozumové schopnosti Rostlinky, Slož obrázek, Najdi mláďátko, Kytičky, Co tam nepatří, Která slova se rýmují, Zahrádka – najdi stejný předmět, Najdi stejné zvířátko

Předmatematické dovednosti  Vybarvi a spočítej ptáčky, Vybarvi kapičky podle čísel, Vybarvi podle čísla, Berušky – dokresli tečky, Zajíček, Označ – kolik je ptáčků

Omalovánky  Mandala 1, Mandala 2, Pro trpělivé, Jarní puzzle, Motýlek

P. uč. Iva

V příštím týdnu si pro vás zase něco připraví p.uč. Míša.